Menu
Nyheder 18. september kl. 10:52
Støt MG & BK Fodbold via dit el- og gasforbrug Mød konsulenten i klubben den 25. september kl. 16-17.30
Nyheder
Forstærkning til trænerstaben i U17 drenge
Nyheder
Eriksen til odds 5.50 - Livescore og målscorer
Nyheder
e-sport starter træning den 23. august kl. 17-20
Nyheder
Nyt kontingentsystem i MG & BK

Næste kamp2. division • Pulje 2

Hjemme mod
Marienlyst
30. sep
Kl. 14.00
Middelfart Stadion
2. division - Pulje 2
Kommende kampe på MG & BK`s anlæg
September 2017
25.
mandag
18.30
MG & BK
1 - 4
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
OBH Nordfyn (1)
MG & BK.s anlæg
26.
tirsdag
18.00
MG & BK
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Tarup/Paarup IF
MG & BK.s anlæg
26.
tirsdag
19.00
MG & BK
Herrer
U12
Golden League - U12 Drenge (2006) - 2. runde • Platin 2
MG & BK.s anlæg
Randers Freja
MG & BK.s anlæg
27.
onsdag
18.00
MG & BK
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Strib IF
MG & BK.s anlæg
27.
onsdag
18.00
MG & BK
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
SUB Ullerslev
MG & BK.s anlæg
30.
lørdag
10.30
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Assens Stadion
SSV Højfyn (1)
Assens Stadion
30.
lørdag
11.00
MG & BK
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Næsby BK
MG & BK.s anlæg
30.
lørdag
12.00
MG & BK
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
MG & BK.s anlæg
HTS
MG & BK.s anlæg
30.
lørdag
12.00
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Assens Stadion
Assens FC
Assens Stadion
30.
lørdag
12.00
MG & BK
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2017/2018 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
OKS
MG & BK.s anlæg
30.
lørdag
14.00
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Kildemosens BK
MG & BK.s anlæg
30.
lørdag
14.00
Middelfart
Herrer
Senior
2. division • Pulje 2
Middelfart Stadion
Marienlyst
Middelfart Stadion
30.
lørdag
15.00
MG & BK
Kvinder
U13
U13 pige M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Hesselager Fodbold
MG & BK.s anlæg
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
MG & BK
Herrer
U12
U12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
BBB
MG & BK.s anlæg
1.
søndag
11.00
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
DSIO
MG & BK.s anlæg
1.
søndag
15.00
MG & BK
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Kolding B
MG & BK.s anlæg
2.
mandag
17.30
MG & BK
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Båring GF
MG & BK.s anlæg
2.
mandag
17.45
MG & BK
Herrer
U14
U14 drenge Liga 2 (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Sanderum BK
MG & BK.s anlæg
3.
tirsdag
19.00
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Kværndrup BK
MG & BK.s anlæg
5.
torsdag
17.30
MG & BK
Herrer
U12
Golden League - U12 Drenge (2006) - 2. runde • Platin 2
MG & BK.s anlæg
S.f.B.
MG & BK.s anlæg
5.
torsdag
17.45
MG & BK
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
OB
MG & BK.s anlæg
5.
torsdag
19.00
MG & BK
Herrer
U17
U17 drenge M (født 2001) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Kerteminde BK
MG & BK.s anlæg
7.
lørdag
12.00
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Kauslunde IF
Nr.Aaby Idrætspark
7.
lørdag
12.30
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Strib IF
Nr.Aaby Idrætspark
7.
lørdag
15.00
MG & BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Otterup B & IK
MG & BK.s anlæg
8.
søndag
10.00
MG & BK
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Hårslev/Særslev U12
MG & BK.s anlæg
9.
mandag
17.30
MG & BK
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Skeby GF
MG & BK.s anlæg
9.
mandag
18.30
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Kildemosens BK
MG & BK.s anlæg
9.
mandag
18.45
MG & BK
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Assens FC
MG & BK.s anlæg
10.
tirsdag
18.30
MG & BK
Herrer
U14
U14 drenge Liga 2 (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
Aabenraa BK
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
11.
onsdag
17.30
MG & BK
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Verninge IF
MG & BK.s anlæg
11.
onsdag
18.00
MG & BK
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Bogense G & IF
MG & BK.s anlæg
11.
onsdag
18.00
MG & BK
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Nr.Aaby/Båring
MG & BK.s anlæg
12.
torsdag
18.15
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Oure Fodbold Akademi
MG & BK.s anlæg
12.
torsdag
18.30
MG & BK
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Søhus Stige
MG & BK.s anlæg
14.
lørdag
11.00
MG & BK
Herrer
U13
U13 drenge M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
OB
MG & BK.s anlæg
14.
lørdag
14.00
Middelfart
Herrer
Senior
2. division • Pulje 2
Middelfart Stadion
Avarta
Middelfart Stadion
15.
søndag
11.00
MG & BK
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2017/2018 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Assens FC
MG & BK.s anlæg
15.
søndag
11.00
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Flemløse BK
MG & BK.s anlæg
15.
søndag
15.00
MG & BK
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Esbjerg fB
MG & BK.s anlæg
18.
onsdag
18.45
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Tårup IF
MG & BK.s anlæg
21.
lørdag
15.00
MG & BK
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Glamsbjerg IF
MG & BK.s anlæg
22.
søndag
11.00
MG & BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Skamby
MG & BK.s anlæg
23.
mandag
18.15
MG & BK
Kvinder
U13
U13 pige M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Marienlyst
MG & BK.s anlæg
23.
mandag
18.30
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
KFUM.s BK (1)
MG & BK.s anlæg
24.
tirsdag
18.15
MG & BK
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Dalum IF
MG & BK.s anlæg
25.
onsdag
17.30
MG & BK
Kvinder
U13
U13 pige B/C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Tarup/Paarup IF
MG & BK.s anlæg

Følg os på Facebook