Menu
Nyheder 18. juli kl. 12:51
Vi har mistet en kær ven og ildsjæl i bestyrelsen
Nyheder
Den næste Middelfartdreng på divisionsholdet
Nyheder
Tak til trænerteamet på årets fodboldskole
Nyheder
Fodboldskolen er sat i gang
Nyheder
Middelfartpiger suveræne i Kerteminde cup

Næste kamp2. division forår 2017 • Kvalifikationsspil

Der er ingen fremtidige kampe på programmet
Kommende kampe på MG & BK`s anlæg
August 2017
11.
fredag
18.45
MG & BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Korup IF
MG & BK.s anlæg
12.
lørdag
14.00
Middelfart
Herrer
Senior
2. division • Pulje 2
Middelfart Stadion
HIK
Middelfart Stadion
12.
lørdag
15.00
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Kildemosens BK
MG & BK.s anlæg
13.
søndag
00.00
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Strib IF
MG & BK.s anlæg
13.
søndag
11.00
MG & BK
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2017/2018 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Krarup/Espe Fodbold
MG & BK.s anlæg
13.
søndag
12.00
MG & BK
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 864
MG & BK.s anlæg
Højer/Tønder
MG & BK.s anlæg
13.
søndag
13.00
MG & BK
Herrer
U14
U14 drenge Liga 2 (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
FC Fredericia
MG & BK.s anlæg
13.
søndag
15.00
MG & BK
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Aabenraa BK
MG & BK.s anlæg
19.
lørdag
15.00
MG & BK
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
FIF/B1909
MG & BK.s anlæg
20.
søndag
00.00
MG & BK
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Assens FC
MG & BK.s anlæg
20.
søndag
00.00
MG & BK
Kvinder
U13
U13 pige M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Dalum IF
MG & BK.s anlæg
20.
søndag
00.00
MG & BK
Herrer
U13
U13 drenge M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Dalum IF
MG & BK.s anlæg
20.
søndag
00.00
MG & BK
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
SSV Højfyn
MG & BK.s anlæg
20.
søndag
11.00
MG & BK
Herrer
U12
Golden League - U12 Drenge (2006) - 1. runde • Platin 2
MG & BK.s anlæg
Jelling fS
MG & BK.s anlæg
20.
søndag
11.00
MG & BK
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Hjallese/Ubberud IF
MG & BK.s anlæg
20.
søndag
15.00
MG & BK
Herrer
U15
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
FC Sønderborg
MG & BK.s anlæg
21.
mandag
18.30
MG & BK
Herrer
U14
U14 drenge Liga 2 (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
FC Kolding Nord
MG & BK.s anlæg
23.
onsdag
18.30
MG & BK
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2017/2018 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
KRFK
MG & BK.s anlæg
26.
lørdag
10.00
MG & BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 1
KFUM-parken
KFUM.s BK
KFUM-parken
26.
lørdag
10.00
MG & BK
Herrer
U8
U8 dre (2010 5M A (øvede), efterår 1. og 2. stævne • Pulje 2
Marienlystcentret
Dalum IF (2)
Marienlystcentret
26.
lørdag
10.30
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Nordfyns Bank Arena
BBB
Nordfyns Bank Arena
26.
lørdag
10.30
MG & BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Næsby BK
ALPI Arena Næsby
26.
lørdag
10.30
MG & BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) B (let øvede) efteår 2017 • Pulje 1
Brenderup Stadion
Tarup/Paarup IF (2)
Brenderup Stadion
26.
lørdag
10.45
MG & BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 1
KFUM-parken
Nr. Aaby IK
KFUM-parken
26.
lørdag
11.00
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Gelsted G & IF
MG & BK.s anlæg
26.
lørdag
11.00
MG & BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 2
Hårby Stadion
Tommerup BK
Hårby Stadion
26.
lørdag
11.30
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Båring GF
MG & BK.s anlæg
26.
lørdag
11.30
MG & BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) B (let øvede) efteår 2017 • Pulje 1
Brenderup Stadion
Marienlyst
Brenderup Stadion
26.
lørdag
12.00
MG & BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) B (let øvede) efteår 2017 • Pulje 1
Brenderup Stadion
Tarup/Paarup IF (1)
Brenderup Stadion
26.
lørdag
12.30
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Nordfyns Bank Arena
Otterup B & IK
Nordfyns Bank Arena
26.
lørdag
12.30
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Ebberup IF
MG & BK.s anlæg
26.
lørdag
13.00
MG & BK
Kvinder
U11
U11 pige (2007) 8M efterår 2017 • Pulje 1
Kerteminde Stadion
Ubberud IF
Kerteminde Stadion
26.
lørdag
13.40
MG & BK
Herrer
U17
U17 drenge M (født 2001) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Næsby BK
MG & BK.s anlæg
26.
lørdag
14.00
Middelfart
Herrer
Senior
2. division • Pulje 2
Middelfart Stadion
Dalum IF
Middelfart Stadion
26.
lørdag
15.30
MG & BK
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
OKS
MG & BK.s anlæg

Følg os på Facebook