Menu

U13 Drenge - årgang 2005

Velkommen til U13 drenge

Holdets stab

Træner
profil
Søren Laulund
Træner
profil
Kim Paulsen
Assistenttræner
ingen pic
Frederik Reilev
Trinleder
ingen pic
Anja Reilev

KampprogramU13 drenge 8M VinterBOLD • Pulje 1

Januar 2018

Vindinge BK
7 - 6
Ude
Vindinge Sportsplads

MG & BK
Februar 2018

MG & BK
25. feb
Kl. 14.50
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Bogense G & IF
Marts 2018

Nyborg G & IF
3. mar
Kl. 11.30
Ude
Idrætscenter Nyborg

MG & BK

MG & BK
18. mar
Kl. 12.20
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Dalum IF

MG & BK
25. mar
Kl. 15.15
Hjemme
MG & BK.s anlæg

BBB

KampprogramU11/U12 drenge 8M VinterBOLD • Pulje 1

Februar 2018

Fraugde G & IF (1)
2 - 8
Ude
Fraugde Stadion

MG & BK (U13 D-hold)

MG & BK (U13 D-hold)
25. feb
Kl. 14.50
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Ringe BK (1)
Marts 2018

FEH Fodbold
4. mar
Kl. 10.00
Ude
Hårby Stadion

MG & BK (U13 D-hold)

MG & BK (U13 D-hold)
18. mar
Kl. 12.20
Hjemme
MG & BK.s anlæg

KFUM.s BK

MG & BK (U13 D-hold)
25. mar
Kl. 15.15
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Verninge IF

KampprogramInde - U13 drenge A født 2005 • Pulje 1

November 2017

MG & BK
2 - 2
Hjemme
Veflinge-Hallen

Aarslev BK

Tommerup BK
5 - 4
Ude
Veflinge-Hallen

MG & BK

Fjordager IF
2 - 1
Ude
Veflinge-Hallen

MG & BK

MG & BK
0 - 4
Hjemme
Veflinge-Hallen

Bogense G & IF
December 2017

Aarslev BK
3 - 2
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

MG & BK

MG & BK
2 - 2
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Tommerup BK

MG & BK
1 - 4
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 2)

Fjordager IF

Bogense G & IF
2 - 0
Ude
Bogense Hallerne (Hal 2)

MG & BK

KampprogramInde - U13 drenge B født 2005 • Pulje 1

November 2017

MG & BK
1 - 4
Hjemme
Brylle-Hallen

BBB (1)

MG & BK
0 - 1
Hjemme
Brylle-Hallen

Assens FC (1)

Tommerup BK
7 - 1
Ude
Brylle-Hallen

MG & BK

SFF2015
4 - 3
Ude
Brylle-Hallen

MG & BK
December 2017

BBB (1)
7 - 1
Ude
Haarby Hallerne Hal 1

MG & BK

Assens FC (1)
3 - 3
Ude
Haarby Hallerne Hal 1

MG & BK

MG & BK
2 - 5
Hjemme
Haarby Hallerne Hal 1

Tommerup BK

MG & BK
1 - 2
Hjemme
Haarby Hallerne Hal 1

SFF2015

KampprogramInde - U13 drenge C (2005) - 2. halvdel • Pulje 2

Januar 2018

Bogense G & IF
3 - 2
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK (1)

MG & BK (1)
4 - 3
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Aarslev BK

MG & BK (1)
UHT
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Korup - Ubberud Ungdom - KUU

Tommerup BK
3 - 4
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK (1)

MG & BK (1)
1 - 4
Hjemme
Brylle-Hallen

Bogense G & IF

Aarslev BK
4 - 2
Ude
Brylle-Hallen

MG & BK (1)

Korup - Ubberud Ungdom - KUU
3 - 1
Ude
Brylle-Hallen

MG & BK (1)

MG & BK (1)
3 - 2
Hjemme
Brylle-Hallen

Tommerup BK

KampprogramInde - U13 drenge C (2005) - 2. halvdel • Pulje 3

Januar 2018

MG & BK (2)
HHT
Hjemme
Gislev-Hallen

Gislev IF (2)

Aarup BK
UHT
Ude
Gislev-Hallen

MG & BK (2)

MG & BK (2)
HHT
Hjemme
Gislev-Hallen

Tårup IF

Assens FC (1)
UHT
Ude
Gislev-Hallen

MG & BK (2)

Gislev IF (2)
UHT
Ude
Brylle-Hallen

MG & BK (2)

MG & BK (2)
HHT
Hjemme
Brylle-Hallen

Aarup BK

Tårup IF
UHT
Ude
Brylle-Hallen

MG & BK (2)

MG & BK (2)
HHT
Hjemme
Brylle-Hallen

Assens FC (1)

Næste kampU13 drenge 8M VinterBOLD • Pulje 1

Hjemme mod
Bogense G & IF
25. feb
Kl. 14.50
MG & BK.s anlæg
U13 drenge 8M VinterBOLD - Pulje 1

Næste kampU11/U12 drenge 8M VinterBOLD • Pulje 1

Hjemme mod
Ringe BK (1)
25. feb
Kl. 14.50
MG & BK.s anlæg
U11/U12 drenge 8M VinterBOLD - Pulje 1

Næste kampInde - U13 drenge A født 2005 • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampInde - U13 drenge B født 2005 • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampInde - U13 drenge C (2005) - 2. halvdel • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampInde - U13 drenge C (2005) - 2. halvdel • Pulje 3

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

StillingU13 drenge 8M VinterBOLD • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF 1 1 0 0 3
2 Bogense G & IF 1 1 0 0 3
3 Vindinge BK 2 1 0 1 3
4 BBB 0 0 0 0 0
5 MG & BK 1 0 0 1 0
6 Nyborg G & IF 1 0 0 1 0

StillingU11/U12 drenge 8M VinterBOLD • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ringe BK (1) 2 1 1 0 4
2 KFUM.s BK 1 1 0 0 3
3 MG & BK (U13 D-hold) 1 1 0 0 3
4 Verninge IF 2 0 1 1 1
5 FEH Fodbold 1 0 0 1 0
6 Fraugde G & IF (1) 1 0 0 1 0

StillingInde - U13 drenge A født 2005 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Fjordager IF 8 7 0 1 21
2 Bogense G & IF 8 4 2 2 14
3 Tommerup BK 8 3 2 3 11
4 Aarslev BK 8 1 4 3 7
5 MG & BK 8 0 2 6 2

StillingInde - U13 drenge B født 2005 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BBB (1) 8 7 0 1 21
2 SFF2015 8 6 0 2 18
3 Assens FC (1) 8 4 1 3 13
4 Tommerup BK 8 2 0 6 6
5 MG & BK 8 0 1 7 1

StillingInde - U13 drenge C (2005) - 2. halvdel • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Bogense G & IF 8 5 1 2 16
2 Korup - Ubberud Ungdom - KUU 8 4 0 4 12
3 MG & BK (1) 8 4 0 4 12
4 Tommerup BK 8 3 1 4 10
5 Aarslev BK 8 3 0 5 9

StillingInde - U13 drenge C (2005) - 2. halvdel • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Assens FC (1) 8 5 2 1 17
2 Aarup BK 8 5 2 1 17
3 Gislev IF (2) 8 4 1 3 13
4 Tårup IF 8 3 1 4 10
5 MG & BK (2) 8 0 0 8 0