Menu

U12 Drenge - årgang 2006

Velkommen til U12 drenge

Trænerstab

Træner
profil
Herluf Thingberg
Træner
profil
Steen Lamdahl Møller Andersen
Trinleder
profil
Henrik Nyborg

KampprogramGolden League - U12 Drenge (2006) - 3. runde • Guld 2

November 2017

Aabenraa BK
2 - 9
Ude
Aabenraa Kunstgræsbane

MG & BK

MG & BK
5 - 1
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Haderslev FK

MG & BK
26. nov
Kl. 10.30
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Stensballe IK

KampprogramU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Strib IF
5 - 1
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

MG & BK

MG & BK
0 - 3
Hjemme
MG & BK.s anlæg

S.f.B.

Tommerup BK
12 - 0
Ude
Tommerup Stadion

MG & BK
September 2017

MG & BK
4 - 2
livescore
Hjemme
MG & BK.s anlæg

B 67

Dalum IF (1)
0 - 3
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

MG & BK

MG & BK
1 - 2
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Årslev BK

OB
1 - 4
Ude
OB-Ådalen

MG & BK
Oktober 2017

MG & BK
1 - 5
Hjemme
MG & BK.s anlæg

BBB

Tarup/Paarup IF
6 - 1
Ude
Home Tarup Park

MG & BK

MG & BK
4 - 2
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Fjordager IF

KampprogramU12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

Morud IF
3 - 0
Ude
VVS FYN ARENA – Morud

MG & BK

MG & BK
2 - 7
livescore
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Glamsbjerg IF

Hårby BK
7 - 2
Ude
Hårby Stadion

MG & BK
September 2017

MG & BK
13 - 0
Hjemme
MG & BK.s anlæg

SSV Højfyn

KFUM.s BK
2 - 3
Ude
KFUM-parken

MG & BK

MG & BK
4 - 4
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Tarup/Paarup IF
Oktober 2017

MG & BK
11 - 0
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Hårslev/Særslev U12

Aarup BK
5 - 4
Ude
Scankab Arena i Aarup

MG & BK

MG & BK
2 - 5
Hjemme
MG & BK.s anlæg

Assens FC

Næste kampGolden League - U12 Drenge (2006) - 3. runde • Guld 2

Hjemme mod
Stensballe IK
26. nov
Kl. 10.30
MG & BK.s anlæg
Golden League - U12 Drenge (2006) - 3. runde - Guld 2

Næste kampU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

StillingGolden League - U12 Drenge (2006) - 3. runde • Guld 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 MG & BK 2 2 0 0 6
2 Stensballe IK 2 1 1 0 4
3 Haderslev FK 3 0 2 1 2
4 Aabenraa BK 3 0 1 2 1

StillingU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BBB 10 9 1 0 28
2 Tommerup BK 10 8 1 1 25
3 S.f.B. 10 6 0 4 18
4 Strib IF 10 6 0 4 18
5 Tarup/Paarup IF 10 6 0 4 18
6 Fjordager IF 10 5 0 5 15
7 B 67 10 5 0 5 15
8 MG & BK 10 4 0 6 12
9 Årslev BK 10 3 0 7 9
10 OB 10 1 1 8 4
11 Dalum IF (1) 10 0 1 9 1

StillingU12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Morud IF 9 8 0 1 24
2 Hårby BK 9 7 0 2 21
3 Aarup BK 9 7 0 2 21
4 Glamsbjerg IF 9 6 0 3 18
5 Assens FC 9 4 2 3 14
6 Tarup/Paarup IF 9 3 1 5 10
7 MG & BK 9 3 1 5 10
8 KFUM.s BK 9 2 1 6 7
9 SSV Højfyn 9 2 1 6 7
10 Hårslev/Særslev U12 9 0 0 9 0