Menu

U08 Drenge - årgang 2010

Årgang 2010 består af holdleder Claus Svenningsen samt 1 fast træner Ulrik Larsen samt et adhoc trænerteam.

Børnene er en bred skare, men desværre kun drenge - piger er også velkomne.

Træning 2 gange ugentligt:

Tirsdag kunstgræs ude 16.30-17.30

Fredag indendørs Lillebæltshallen hal C kl. 15.30-16.30

Alle er velkomne - ikke mindst forældre med lyst til trænerfunktionen.

Trænerstab

Træner
profil
Ulrik Larsen
Assistenttræner
ingen pic
Andreas Holm Marxen
Holdleder
profil
Claus Svenningsen

KampprogramInde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1

Januar 2018

Tved BK
Spillet
Ude
Forum Faaborg

MG & BK

MG & BK
Spillet
Hjemme
Forum Faaborg

Marienlyst (1)

Dalum IF (1)
Spillet
Ude
Forum Faaborg

MG & BK

MG & BK
Spillet
Hjemme
Forum Faaborg

Dalum IF (2)

MG & BK
Spillet
Hjemme
Forum Faaborg

Marienlyst (2)
Februar 2018

MG & BK
24. feb
Kl. 14.56
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Tved BK

Marienlyst (1)
24. feb
Kl. 15.17
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK

MG & BK
24. feb
Kl. 15.31
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Dalum IF (1)

Dalum IF (2)
24. feb
Kl. 15.45
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK

Marienlyst (2)
24. feb
Kl. 16.13
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK
Marts 2018

Tved BK
4. mar
Kl. 13.26
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

MG & BK

MG & BK
4. mar
Kl. 13.47
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Marienlyst (1)

Dalum IF (1)
4. mar
Kl. 14.01
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

MG & BK

MG & BK
4. mar
Kl. 14.15
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Dalum IF (2)

MG & BK
4. mar
Kl. 14.43
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Marienlyst (2)

KampprogramInde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2

Januar 2018

Fjordager IF
Spillet
Ude
Haarby Hallerne Hal 1

MG & BK

MG & BK
Spillet
Hjemme
Haarby Hallerne Hal 1

Verninge IF

MG & BK
Spillet
Hjemme
Haarby Hallerne Hal 1

Hårby BK

Tarup/Paarup IF (1)
Spillet
Ude
Haarby Hallerne Hal 1

MG & BK

Dalum IF (3)
Spillet
Ude
Haarby Hallerne Hal 1

MG & BK
Februar 2018

MG & BK
24. feb
Kl. 09.00
Hjemme
Haarby Hallerne Hal 1

Fjordager IF

Verninge IF
24. feb
Kl. 09.21
Ude
Haarby Hallerne Hal 1

MG & BK

Hårby BK
24. feb
Kl. 09.49
Ude
Haarby Hallerne Hal 1

MG & BK

MG & BK
24. feb
Kl. 10.24
Hjemme
Haarby Hallerne Hal 1

Tarup/Paarup IF (1)

MG & BK
24. feb
Kl. 10.38
Hjemme
Haarby Hallerne Hal 1

Dalum IF (3)
Marts 2018

Fjordager IF
4. mar
Kl. 09.00
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

MG & BK

MG & BK
4. mar
Kl. 09.21
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Verninge IF

MG & BK
4. mar
Kl. 09.49
Hjemme
Allested-Vejle Fritidscenter

Hårby BK

Tarup/Paarup IF (1)
4. mar
Kl. 10.24
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

MG & BK

Dalum IF (3)
4. mar
Kl. 10.38
Ude
Allested-Vejle Fritidscenter

MG & BK

KampprogramInde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 4

Januar 2018

Brenderup IF
Spillet
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK

MG & BK
Spillet
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Tarup/Paarup IF (2)

MG & BK
Spillet
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Aarup BK

Kauslunde IF
Spillet
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK

Holluf Pile-Tornbjerg IF (1)
Spillet
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK
Februar 2018

MG & BK
24. feb
Kl. 11.06
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Brenderup IF

Tarup/Paarup IF (2)
24. feb
Kl. 11.24
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK

Aarup BK
24. feb
Kl. 11.48
Ude
Bogense Hallerne (Hal 1)

MG & BK

MG & BK
24. feb
Kl. 12.18
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Kauslunde IF

MG & BK
24. feb
Kl. 12.30
Hjemme
Bogense Hallerne (Hal 1)

Holluf Pile-Tornbjerg IF (1)
Marts 2018

Brenderup IF
4. mar
Kl. 12.06
Ude
Hårslev-Hallen

MG & BK

MG & BK
4. mar
Kl. 12.24
Hjemme
Hårslev-Hallen

Tarup/Paarup IF (2)

MG & BK
4. mar
Kl. 12.48
Hjemme
Hårslev-Hallen

Aarup BK

Kauslunde IF
4. mar
Kl. 13.18
Ude
Hårslev-Hallen

MG & BK

Holluf Pile-Tornbjerg IF (1)
4. mar
Kl. 13.30
Ude
Hårslev-Hallen

MG & BK

Næste kampInde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel • Pulje 1

Hjemme mod
Tved BK
24. feb
Kl. 14.56
Bogense Hallerne (Hal 1)
Inde - U8 drenge A 2010 - 2. halvdel - Pulje 1

Næste kampInde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel • Pulje 2

Hjemme mod
Fjordager IF
24. feb
Kl. 09.00
Haarby Hallerne Hal 1
Inde - U8 drenge B 2010 - 2. halvdel - Pulje 2

Næste kampInde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 4

Hjemme mod
Brenderup IF
24. feb
Kl. 11.06
Bogense Hallerne (Hal 1)
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel - Pulje 4